KIDEMLİ DANIŞMAN

KONUŞMACI

Yusuf Ercan Güvenç, İnsan Kaynakları Danışmanı, Danışman, Danışmanlık Hizmeti, Performans Değerlendirme

Yusuf Ercan GÜVENÇ

Kimdir?

19.07.1970 doğumlu olan Yusuf Ercan Güvenç İstanbul Vefa Lisesi’nden sonra Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

 

Eylül 2017 döneminde Yeditepe Üniversitesi ve/veya Sabancı Üniversitesi Executive MBA programına başlayacak olan Ercan Güvenç uzun yıllardır “Mikroişlem Bilgisayar San ve Dış Ticaret Ltd.Şti”adlı girişimiyle KOBİ ve KOBİ üstü firmalara Kurumsal İş Yazılımları konusunda Yönetim Danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

 

SAP tarafında BI,FI,HR,CRM sertifikalarına sahip olup, Microsoft tarafında ise Office 365, Dynamics AX ERP Gold Partnerleri ile başarılı projeler gerçekleştirmektedir.

2015-2016 dönemi içinde Tubitak destekli Sabancı Üniversitesi, İzmır Ege Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi tarafından organize edilen ve başvuran 500+ kişi arasından MENTORSEA programına seçilmiş ve bu program çerçevesinde Kadir Has Üniversitesi’nde eğitimlere katılmıştır. TUBİTAK tarafından akredite Mentor onayını beklemektedir.

Son 4 senedir StartUP ve Girişimcilik dünyasında yer almaktan, StartUP ve Girişimcilere Usta-Çırak ilişkisi içinde ücretsiz ve tamamen manevi hazza yönelik önerilerde bulunmaktan keyif aldığını dile getiren Ercan Güvenç. Ağ Başkanı olan Mehmet Buldurgan ve

Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kozanoğlu’nun olduğu "Şirket Ortağım Melek Yatırım A.Ş.’de" temsilci olarak faaliyet göstermektedir.

 

Aynı zamanda JCI’ın İlk Türk Dünya Başkanı İsmail Haznedar’ın organize ettiği Girişim Hareketi içinde bulunuyorum.

Mentorluk konusunda destek verdiği Ectech İletişim Hizmetleri Ltd. Şti (Serdar Kocaman)  2016-2017 döneminde Akbank destekli Girişimcilik programına seçildi ve seçilen 50 üstün yetenek arasına girerek Akbank’dan Girişimcilik Sertifikası kazandı. Bu başarıda kendisinin de payı olmasından mutluluk duyduğunu belirten Ercan Güvenç, MİKROİŞLEM adlı girişimi ile şu anda Yönetim Danışmanlığı’nın yanında GİB tarafından hizmete sunulan E-Dönüşüm çözümleri konusunda da firmalara destek veriyor.

 

Bu çözümler arasında bulunan E-Defter, E-Fatura, E-Arşiv çözümleri ile kullanıcılarının beğeni dolu geri bildirimlerini toplayan Ercan Güvenç, ConnectHR’da da 360 Derece Performans Değerlendirme alanında ve İnsan Kaynakları'nın kendi uzmanlık alanında yer alan tüm noktalarda Danışmanlık ve Eğitmenlik desteği vermektedir.

Ercan Güvenç evli ve bir erkek çocuğu babasıdır.

Uzmanlık Alanları

  • Muhasebe

  • Finansman

  • Yönetim Danışmanlığı

  • Melek Yatırımlar

Sertifikaları

SAP BI, FI, HR, CRM, ABAP