ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Ocak 2011 de kurulan RenaHr, seçme, yerleştirme, insan kaynakları yönetim danışmanlığı, kariyer danışmanlığı ve eğitim hizmetlerinden oluşan kapsamlı bir portföy ile hizmet vermektedir. Ağırlıklı Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında uzmanlaşan RenaHr, adayları ve müşterileri için en uygun çözümleri sunan, farklı sektörlerde uzmanlaşmış, deneyimli, profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir. RenaHr, Seçme Yerleştirme Danışmanlığıın yanısıra; yetkinlik oluşturma, yeniden yapılanma, yetenek ve motivasyon programları ile stratejik insan Kaynakları planlamalarıda yapmaktadır.

RenaHr, müşterileri ile işbirliği esasına dayanan uzun soluklu ilişkiler kurup, yürütmektedir. Bu kapsamda sunulan çözüm paketleri ile kurumsal müşterilerine, çok çeşitli alanlarında uzmanlaşmış yüksek kalibreli profesyonellere erişim imkanı tanımaktadır. Müşterilerinin insan kaynakları süreçlerine katma değer sağlama misyonuyla yola çıkan RenaHr, yönetici geliştirme, kurum içi iletişim, eğitim ve koçluk gibi tamamlayıcı hizmetler de sağlamaktadır. *

BERNA GÜN | Kurucu - Danışman - Koç


Bilkent Üniversitesinde Turizm ve Otelcilik ve Newport Üniversitesi’nde İşletme eğitimi alan Berna Gün, Amerika’da Michigan State Ünversitesi’nde Organizasyonel Davranış ve Yönetim okudu. Türkiye ye dönüşünde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yöneticiliği programlarını tamamladı. İş hayatına 1996 yılında Koç Grup bünyesindeki Divan Otel’de başlayan Gün, daha sonra Kale Grubunda kariyerine devam etti. 1999 yılında Gantek Teknoloji'de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak bilişim sektörüne geçiş yapan Gün, kısa bir süre sonra İnsan Kaynakları yöneticisi olarak atandı. Sonrasında yurt dışında hayatına devam eden Berna Gün, dönüşünde profesyonel yaşamına bir Danışmanlık şirketinde kıdemli danışman, Gitti Gidiyor'da IK müdürü, Karena IK'da kurucu ve yönetici olarak sürdürdü. Ocak 2013'de RENA HR'ı kuran Gün, seçme / yerleştirme ve Stratejik İnsan Kaynakları yönetimi alanlarındaki uzmanlıklarını aynı zamanda Kariyer ve Yaşam Koçu olarak devam ettiriyor.

 

Mulakatsorulari.net ile Röportaj için tıklayınız.

SEVAL UTUŞ | Yönetici, İş Ortağı (BP) 

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde eğitim alan Seval Utuş, MBA eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesinde tamamladı. 2009 yılında Asseco See Teknoloji A.Ş.’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak kariyerine başladı. Seçme ve yerleştirme, organizasyonel gelişim, eğitim ve geliştirme süreçlerini yürüttü. 2011 yılında Karena İnsan Kaynaklarında kariyer hayatına IT Seçme ve Değerleme uzmanı olarak devam etti. 2013 yılında RenaHr ve sonrasında Randstad Danışmanlık IT biriminde seçme yerleştirme alanında çalışmalarını sürdüren Utuş, Şubat 2015’ten bu yana RenaHr’da İş Ortağı olarak beyaz yaka uzman ve üzeri profillerde işe alım gerçekleştiriyor. Bunun yanısıra Utuş, iş geliştirme, proje yönetimi, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde uzmanlıklara sahiptir. Utuş aynı zamanda sosyal sorumluluk kapsamında Misface’e mentör olarak destek vermekte, Koda ve IODA projelerinde aktif rol almaktadır.

BAŞAK GÜRBÜZER

Arayış-Seçim Danışmanlığı ve Piyasa Ücret Araştırmaları alanında 10 yılı aşkın bir süre deneyime sahip olan Başak Gürbüzer, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine, Türkiye’nin ilk Yönetim Danışmanlığı şirketi Poyraz Danışmanlık A.Ş. de başlamıştır. 2005-2015 yılları arasında, ağırlıklı uluslararası ve yabancı şirketler olmak üzere bir çok farklı sektörde Orta ve Üst Düzey pozisyonlarda seçme değerlendirme projelerinde ve görev almıştır. Aynı zamanda, Türkiye’de Ücretler Raporu ve sektörel bazda şirketlere özel ücret araştırmalarının yapılmasından sorumlu olmuştur. Devamında 2 yıl kadar freelance çalışmalar yaparken, İTÜ’de İnsan Kaynakları Yöneticiliği programını tamamlamıştır. 2017 Ocak ayından itibaren RenaHr da Kıdemli İşe Alım Danışmanı olarak, Bilişim Teknolojileri alanında çalışma hayatına devam etmektedir. Seçme Değerlendirme Danışmanlığı yanısıra, şirketlere özel Piyasa Ücret Araştırması çalışmaları yapmaktadır.

SERPİL ÇİZMECİ

İnsan Kaynakları alanındaki kariyerine 1996 yılında Arçelik A.Ş.’ de başlamıştır. 1996- 2006 yılları arasında ürün işletmesinde işe alım, eğitim ve gelişim, performans yönetimi, ödül yönetimi, öneri ve iyileştirme sistemleri vb. insan kaynakları süreçlerini yürütmüştür. 2006-2011 yılları arasında Arçelik A.Ş. Genel Müdürlük’ te şirket işe alım süreçleri ve yetenek yönetimi süreçlerini yönetmiştir. Organizasyonun büyümesine paralel olarak yeniden yapılanma projelerinde rol almış ve yönetmiştir. 2011-2017 yılları arasında Ford Otosan A.Ş. İnsan Kaynakları ve İdari İşler Yöneticisi olarak görev yapan Çizmeci, İnsan Kaynakları ile ilgili tüm süreçlerin uygulama ve sistem geliştirme alanlarında rol almış; organizasyonun yapılanması, işe alım süreci, eğitim ve gelişim, kariyer planlaması, çalışan bağlılığı ve motivasyonu konularında projeler ve çalışmalar yürütmüştür. Şirketin gönüllü mentorleri arasında yer alarak ilk kademe yönetime atanan çalışanlar için rehberlik ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirmiştir. Çizmeci, RenaHr Proje Ortağı olarak, Seçme ve Değerleme faaliyetlerinin yanısıra, İnsan Kaynakları süreçleri ve yapılanma projelerinde danışman olarak hizmet vermektedir. Galatasaray Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Serpil Çizmeci, evli ve iki çocuk annesidir.

ZİYNET TÜRE

1999 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden, 2016 yılında Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu. 2004 yılına kadar, Uluslararası bir şirket olan Intertek’te Kalite ve Eğitimler alanında, 2004 yılından sonra sırasıyla DSM Eğitim, TMOK, MNG Kargo/Fedex organizasyonlarında insan kaynakları ve eğitim alanında çalıştı. 2013 yılında Sabancı Holding’de topluluk şirketlerinin eğitim faaliyetlerini yönetti, eğitimler verdi, Altınyaka ve mentorluk projelerini yönetti. En son TJK’nın tüm eğitim sistemini kurup, yönettikten sonra danışman ve eğitmen olarak hayatını devam ettirme kararı aldı. Eğitim sistemleri ve küçük ölçülü firmalara insan kaynakları ve kurumsallaşma alanında danışmanlık yapmakta, çeşitli eğitimler vemekte, koçluk yapmaktadır. Uluslararası Ioda (International Organization Development Assocation) nın Türkiye organizasyonunun faaliyetlerinde 2015 yılından bu yana yer almakta, Eylül 2016’dan bu yana Eğitim Gelişim Komitesi Direktörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca farklı sivil toplum kuruluşlarında da eğitim-gelişim alanında faaliyet göstermektedir. 2001 yılından bu yana profesyonel hayatta gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları ve deneyimini farklı şirketlerle danışmanlık ve eğitim faaliyeti olarak sunmaktadır. Ayrıca 2016 yılında Adler International Learning – koçluk sertifika programını tamamlamış, profesyonel koç olarak bireylere hizmet vermektedir. Koçluk sisteminin, kişisel farkındalığa dair büyük bir katkı yarattığına inanmakta, ihtiyaca uygun olarak eğitimlere destek olarak da koçluk uygulamaları orgenize etmekte ve/veya gerçekleştirmektedir. Ziynet Türe, Rena HR freelance proje ortağı olarak insan kaynakları ve eğitim projelerinde danışmanlık, koçluk ve eğitim hizmeti desteği sunmaktadır.

EBRU BİRBEN

Kocaeli Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünden İnsan Kaynakları alanında “360 Derece Performans Değerlendirme” konulu bitirme tezini tamamlayarak mezun olan Ebru BİRBEN, İnsan Kaynakları ve İşe Alım sürecinde kendini geliştirmeye devam etmiştir. “Liderlik, Yönetim ve İnsan Kaynakları Zirvesi”, “İnsan Kaynakları Yönetimi” gibi projelerde aktif rol alarak uzmanlık alanında niteliklerini arttırmıştır. 2017 yılında CV&PLUS’ta İşe Alım Stajyeri olarak görevini yürütmüş, işe alım projelerine destek vererek, süreçlerin takibini sağlamıştır. RenaHR’daki eğitim programını başarı ile tamamladıktan sonra, 2018 Ocak ayı itibari ile kadrolu olarak RenaHr ekinde ‘Yetenek Araştırma Uzmanı’ olarak kariyerine devam etmektedir.

ZEYNEP TÜRKAN FİLİZTEKİN GÜRSAÇ

İnsan Kaynakları alanında 20 yıla aşkın deneyime sahip olan Zeynep Türkan Filiztekin, kariyerine CarrefourSA Eğitim Müdürlüğünde başlamıştır. Zeynep Türkan Filiztekin Gürsaç; 2002 - 2012 yılları arasında Gefco, Renault Trucks, Bunge Gıda ve DB Schenker Arkas gibi tamamı Global firmalarda Kıdemli İ.K. Müdürü olarak görev yapmıştır. Gürsaç, bu görevleri sırasında hem yurt içinde hem de yurt dışında İnsan Kaynakları ile ilgili olarak; Organizasyonel yapının oluşturulması, Ücretlendirme, İşe Alım, Performans ve Yetenek Yönetimi konularında birçok projede görev almış ve Yetenek Yönetimi kapsamında Değerlendirme Merkezi uygulamalarına katılmıştır. Ayrıca, Performans Yönetiminin Elektronik ortamda uygulanmasında ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi’ni içeren Yetenek Yönetimi ve Kariyer Planlama projesinde görev almıştır. Koçluk eğitimlerini tamamlayıp, yönetici ve kariyer koçluğu yapmaya başlamıştır. Z. Türkan F. Gürsaç RenaHr Proje ortağı olarak; İnsan Kaynakları süreçlerinin oluşturulması ve geliştirilmesi konusunda danışmanlık başlığında, NLP, Kişisel Gelişim ve Yetenek Yönetimi, Kariyer Planlama ve Yedekleme ile Performans Yönetimi ve Ölçme-Değerlendirme Uygulamaları gibi İnsan Kaynakları süreçlerine yönelik ve kişisel gelişim eğitimleri kurgulayıp vermektedir.

* Rena İnsan Kaynakları Türkiye İş Kurumunun 580 nolu izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.